Genel

Promosyon Ürünlerin Marka Prestijindeki Rolü

Promosyon ürünler, günümüzdeki en ekonomik reklam ve pazarlama aracı kabul edildiğinden popülaritesini hiç kaybetmiyor. Birçok marka sadece müşteri memnuniyetini sağlamak, müşterilerinin alışverişini küçük hediyelerle taçlandırmak için logolu ürünler hazırlıyor. Eşantiyon çalışması eskiye ve alışagelmiş üstelik sevilen bir uygulama. Müşteriler kendilerine sunulan ücretsiz ürünleri severek kabul ediyor. Bu nedenle minimal, zarif bir logonun yer aldığı eşantiyonlar ilgi görmeye devam ediyor.

Markaların, işletmelerin, küçük kuruluşların düşük bütçeler yardımıyla rekabet piyasasında güçlü durması promosyon firmaları ile işbirliğinde artışa neden oluyor. Bu süreçte işletmelerin etkili ürün seçimi yapması önem taşıyor. Örneğin yayıncılık sektöründe faaliyet veren bir işletme, kitap ayracı ya da kalem gibi ürünler seçmesi hedef kitlesine uygunluk gösterir, sonuç almasını sağlar.

Promosyon Çalışmasında Ürün Seçimi ve Tanıtım Süreci

Promosyon çalışmalarıyla ilgili programlarda ne sıklıkta promosyon ürün dağıtımı yapılacağı merak konusu. Her işletme bu düzeni ürün ve hizmet içeriğine göre belirliyor. Yeni bir ürün çıktığında, lansman ve benzeri bir tanıtım gerçekleştirildiğinde, işlerin duraksadığı bir dönemde, satışı artırma amacıyla düzenlenen kampanya süreçlerinde promosyon logolu ürünler ön plana alınabilir. Eğer kurumsal bir faaliyet alanı söz konusuysa sene başında, sene sonunda ve özel günlerde kurumsal logolu ürün tercihiyle spesifik dönemler için çalışma yapılabilir. Birçok işletme tanıtım sürecini planlayarak ürün siparişi oluşturuyor. Özetle, bu eşantiyon çalışmalarında ürün seçimi ve tanıtım çalışması önceden belirlenerek hareket edilmelidir.

Kurumsal Kimlik Yaratmak

Kurumsal kimlik yaratırken yazılı ve görsel araçlardan yararlanmak, istenilen etkiyi oluşturuyor. Eşantiyon logolu ürünler bu çalışmanın önemli bir noktasında yer alıyor. Hedef kitleyi genişletmek amacıyla kullanılan ürünler aslında marka kültürü oluşturmada da etkili sonuçlar veriyor. Kişilerin aklında marka algısı yaratmak, satın alma kararında güven duygusunu zihinlere işlemek en önemlisi marka ve müşteri iletişimini sürdürülebilir kılmak için logolu ürün tercih etmek satışları artırırken aynı zamanda kurumsal kimlik oluşturmaya yardımcı oluyor. İşletmenizin daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla çeşitli yöntemler deniyor ya da alternatif arıyorsanız güçlü, ilgi çekici promosyon ürünler seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir